Kim jestem?

Ciekawym świata optymistą, otwartym na nowe doświadczenia i ludzi,
szczęśliwym mężem Marty oraz tatą Arii i Tadzia,
a zawodowo przede wszystkim ... 

Doświadczonym trenerem biznesu

13 LAT

Pracuję na sali szkoleniowej od 2006 roku. W całej Polsce: od Wałbrzycha do Białegostoku; od Świnoujścia do Rzeszowa.

420 DNI / SZKOLEŃ

Jako prowadzący spędziłem na sali ok. 3 300 godzin. Na szczęście nie pod rząd ; - )

3 500 LUDZI

Miałem przyjemność szkolić studentów, nauczycieli, urzędników, specjalistów, menadżerów, prezesów i właścicieli firm. Z każdym znalazłem wspólny język.

Prowadziłem szkolenia między innymi dla takich firm jak: 

Arena Tax, Arkana, Autoneum, Aviva, Axxiome, Bank Zachodni, British Centre,
Capgemini, Credit Agricole, DeLaval, Diebolf Nixford, EtnocafeEurobank, Eurokontakt, Funmedia, 
Herbapol, Kaczmarski Group, Krajowy Rejestr Długów, IBM Kwatera Główna, Langmedia, 
Lotos, Mennica Polska, Opera SoftwareQubus HotelRoman Consulting, Svarovsky, TRW, Testuj.pl, Vetrex, VolksWagen, Volvo

Praktykiem i ekspertem

NAWYKI

Napisałem książkę o nawykach (czytając wcześniej liczne badania naukowe). Stworzyłem grę planszową, która pomaga w rozwijaniu nawyków (korzysta już z niej 700 osób i kilkadziesiąt firm). Pomogłem wyrobić nawyki sprzedażowe handlowcom sieci hotelowej, nawyki prozdrowotne pracownikom firmy energetycznej, nawyki efektywnościowe programistom i menadżerom z IT. Przeprowadziłem ok. 50 indywidualnych treningów, na których rozwijaliśmy z klientami nawyki dotyczące zdrowego żywienia, ćwiczeń fizycznych, wcześniejszego wstawania i budowania dobrych relacji.

WYSTĄPIENIA PUBLICZNE

Wygłosiłem ponad 60 przemówień po polsku i angielsku. Jako konferansjer prowadziłem galę międzynarodowego projektu ekologicznego The Journey, bankiety biznesowe Skrzydła Sukcesu, Projekt Wspierania Przedsiębiorczości, konferencje Toastmasters Leadership Institute. Nakręciłem ponad 30 filmów edukacyjnych ze sobą jako głównym aktorem : - ) do materiałów e-learningowych. Szkoliłem z występowania top menadżerów (z prezesem włącznie) dużej firmy z branży windykacyjnej. Przygotowywałem do wystąpienia przed inwestorami biznesmena wprowadzającego swoją firmę na giełdę. Zdobyłem tytuł Advance Communicator Silver nadawany przez Toastmasters International. 

ZARZĄDZANIE SOBĄ W CZASIE

Prowadzę swoją firmę szkoleniową. Założyłem 2 Start-upy - Krainę Nawyków i Księgę Suflera. Założyłem we Wrocławiu Klub Mówców - Wroclove Speakers, a także dwa Kluby Trenerów, które do tej pory prowadzę. Wraz z zespołem zorganizowaliśmy w 2 miesiące Trenferencję - ogólnopolską konferencję dla trenerów. Jakby tego było mało - mam w domu dwójkę małych dzieci - Arię i Tadzia, którymi się opiekuję. Aby móc robić te wszystkie rzeczy równolegle potrzebowałem opanować zarządzanie sobą w czasie i skuteczne działanie do perfekcji. Wiem, które z technik działają, a które to domorosła fantazja. Z sukcesami uczę tego menadżerów i specjalistów z dużych firm z różnych branż - m.in. IT, finansowej czy produkcyjnej.

KREATYWNOŚĆ

Zdobyłem tytuł mistrza polski w kreatywności jako trener drużyn (na XV. Finale Ogólnopolskim Odysei Umysłu). Czterokrotnie reprezentowałem Polskę na mistrzostwach świata w kreatywności w Stanach Zjednoczonych, oceniając występy drużyn. Ciągle tworzę coś nowego! Mam na koncie: interaktywne kursy e-leearningowe (CZYTAJ123, PAMIETAJ123), książkę, grę planszową, autorskie programy szkoleniowe, ćwiczenia i gry szkoleniowe. Nawet 2 tomiki poezji! (które przeczytała najbliższa rodzina ;-).  Uczę jak wyjść w myśleniu poza schematy, by móc stworzyć nowe i wartościowe zarazem produkty, które podbiją serca klientów.

SZKOLENIA DLA TRENERÓW

Prowadzenie szkoleń do moje główne zajęcie od ponad 12 lat. Cały czas rozwijam swoje kompetencje w tym zakresie. Ukończyłem m.in. "Szkołę Trenerów Biznesu" Akademii SET (Grupy SET) oraz "Trener partnerem biznesu" (House of skills). Sam prowadzę też zajęcia zajęcia dla trenerów w ramach Szkół Trenerskich, a także autorskie warsztaty dla zaawansowanych trenerów, np. "Zamień gry i gadżety w szkoleniowe zalety". Jestem też założycielem i organizatorem 2 Klubów Trenerów we Wrocławiu. Łącznie zorganizowałem 27 spotkań Klubu, przez który przewinęło się ponad 250 osób. Zorganizowałem też ogólnopolską konferencję dla trenerów o nazwie TrenferencjaTworzę społeczność trenerską we Wrocławiu, rozmawiam na bieżąco z trenerami. Dlatego dobrze wiem, czego im potrzeba.

SKUTECZNA KOMUNIKACJA 

Uwielbiam rozmawiać. Dyskutować, argumentować, opowiadać historie, słuchać, poznawać świat oczami rozmówcy. Pracując jako Dyrektor Regionu w Odysei Umysłu czy Toastmasters International, miałem także okazję zarządzać kilkuosobowym zespołem i nauczyć precyzyjnie formułować cele, oczekiwania oraz delegować zadania. Ćwiczyłem też wielokrotnie udzielanie informacji zwrotnej. Większość osób pracowała w tych organizacjach jako wolontariusze, dlatego potrzebowałem dotrzeć do ich motywacji i umieć ich przekonać do działania mimo braku finansowego wynagrodzenia. Pracowałem z bardzo różnorodnymi osobami pod kątem wieku i doświadczenia. Od gimnazjastów do seniorów. Od stażystów po prezesów firm i właścicieli biznesu. Dzięki temu nauczyłem się dopasowywać swój język i argumenty do rozmówcy.